zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KONFERENCI O EKOVÝCHOVĚ V PRAZE

24.9.2020
Konference Praha

V letošním roce nese krajská konference podtitul ,,Praha jako venkovní učebna" a obrací se tak především na učitele, úředníky a neziskové organizace. Hlavními tématy pro letošní rok jsou venkovní učení a adaptace na změnu klimatu.

Jiří Rom (MHMP) nám představí zajímavé pražské lokality a pohovoří o různých způsobech hospodaření na území hl. m. Prahy. S klimatickou změnou a jejími hlavními dopady na území České republiky nás seznámí Miroslav Havránek (CENIA). O revitalizaci vodních toků v Praze a o tom, jak je možné pracovat s vodou ve městech, přijde povykládat Jiří Karnecki (MHMP) a tématu venkovního učení se bude věnovat Justina Danišová (TEREZA).

Těšit se můžete mimo jiné na prezentaci ve stylu Pecha Kucha, která bude zaměřena na zajímavé projekty na území Prahy, a to v podání spolků a organizací Bieno, Pro-Bio Liga a AMPI, Na ovoce a Agentury Koniklec.

Do letošního ročníku jsme zařadili také workshopy, kde si účastníci budou moci například vyzkoušet, jak učit o klimatu velké i malé či jak podpořit biodiverzitu ve veřejném prostoru (Ekocentrum Koniklec). S Člověkem v tísni zjistíte, jak efektivně informovat veřejnost o klimatické změně a Martin Kříž (Chaloupky) poradí, jak ve venkovním prostředí uchopit výuku veškerých předmětů I. a II. stupně. V rámci adaptace na změnu klimatu se spolu s Adélou Hrubou (Zahrada Na kopci) dozvíte, jak na permakulturu ve městě a Pavel Jelínek (AFI Karlín) vás pozve na exkurzi do budovy AFI, kde vám představí nejrozsáhlejší systém vertikálních zahrad ve střední Evropě.

Letos opět proběhne i doprovodný program, jehož součástí bude burza pomůcek, literatury a informací k tématu.

Název akce
KONFERENCI O EKOVÝCHOVĚ V PRAZE
Druh akce
Konference
Termín konání akce
24.9.2020
Místo konání akce
Praha
Adresa konání akce
v hotelu Artemis
Web
https://www.konferenceevvopraha.cz/
Kontakt
Pavla Zábojníková
E-mail
Pořadatel
Ekocentrum Koniklec
Témata
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
Urbánní ekologie
iCalendar
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí