zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seznamte se s mapami povodňových rizik

15.05.2014
Povodně
Seznamte se s mapami povodňových rizik

Na jarní měsíce připravil Výzkumný ústav vodohospodářský, v. v. i., ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a jednotlivými krajskými úřady sérii seminářů na téma Mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik - jejich vznik a uplatnění.

V květnu se školení odehrají v následujících místech a termínech: 6. 5. v Ostravě, 7. 5. v Českých Budějovicích, 13. 5. v Ústí nad Labem, 14. 5. v Pardubicích, 15. 5. v Hradci Králové, 22. 5. ve Zlíně, 23. 5. v Liberci, 27. 5. v Jihlavě a 28. 5. v Praze.

Program seminářů je tvořen tematickými okruhy, které se týkají toho, nakolik plníme požadavky Povodňové směrnice EU v ČR, dále představí úpravy českých právních předpisů, způsob plnění jednotlivých požadavků Povodňové směrnice v ČR, seznámí s interpretací map povodňového nebezpečí a povodňových rizik a jejich využitím v praxi, přístupem veřejnosti k výsledkům mapování povodňového nebezpečí a povodňových rizik a s výsledky mapování povodňového nebezpečí a povodňových rizik ve vybraném kraji.

Přednášejícími na seminářích jsou vždy zástupci Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka, v. v. i, Fakulty stavební VUT v Brně a zpracovatelů map povodňového nebezpečí a povodňových rizik.

Podrobné informace, program, jakož i možnost on-line registračního formuláře najdou zájemci na adrese Výzkumného ústavu vodohospodářského (www.vuv.cz) a rovněž na stránkách Státního fondu životního prostředí ČR (www.sfzp.cz) v sekci Akce a pozvánky.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí