zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Návrh rozhodnutí EP a Rady o všeobecném akčním programu Unie pro životní prostředí na období do roku 2020

11.12.2012
Obecné
Návrh rozhodnutí EP a Rady o všeobecném akčním programu Unie pro životní prostředí na období do roku 2020
Návrh ROZHODNUTÍ(cs) Evropského parlamentu a Rady o všeobecném akčním programu Unie pro životní prostředí na období do roku 2020 "Spokojený život v mezích naší planety"

Evropská komise představila návrh 7. Akčního programu pro životní prostředí, který má nahradit stávající 6. Akční program pro životní prostředí přijatý v roce 2002. Součástí návrhu je příloha definující 9 prioritních oblastí a vytyčující potřebné kroky v nastavení směřování politiky životního prostředí EU v časovém horizontu do roku 2020. V návrhu je konstatováno, že i přes dosavadní nepominutelný pokrok stále přetrvávají zásadní problémy v oblasti životního prostředí a nadále existuje prostor pro další zlepšení. Všechna ustanovení akčního plánu jsou v souladu se strategií Evropa 2020 pro inteligentní a udržitelný růst. Obecným cílem je dosažení maximálně účinných legislativních i nelegislativních opatření na ochranu životního prostředí současně se zachováním maximální konkurenceschopnosti. Komise se zavazuje sledovat celý průběh plnění akčního plánu a do roku 2020 zhodnotit jeho soulad se strategií Evropa 2020.

Tento přehled byl vypracován Kanceláří Senátu, oddělením pro EU. Více informací o činnosti Senátu v oblasti evropských záležitostí naleznete zde, přehledy dokumentů za jiná časová období zde. Jednotlivé týdenní reporty k nalezení zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí