zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V městě proslaveném gulášem budou jezdit trolejbusy z Plzně

01.12.2012
Doprava
V městě proslaveném gulášem budou jezdit trolejbusy z Plzně

  Plzeňská Škoda Electric dodá třináct nových velkokapacitních trolejbusů pro maďarské město Szeged. První trolejbus má Škoda Electric dodat v květnu příštího roku, dodávka celé série potrvá až do roku 2014. Hodnota kontraktu je více než 250 milionů korun. Dopravní podnik pokryje asi 85 procent z evropských fondů.

Dceřiná společnost Škody Transportation pro dopravní podnik v Szegedu vyrobí 18 metrů dlouhá vozidla s využitím karosérií místního producenta Magyar Trolybusz. "Kompletní finální montáž a velká porce zkoušek se odehraje u nás doma v Plzni," vysvětluje vedoucí obchodního útvaru divize Trolejbusy Škody Electric Petr Kasenčák.

Nízkopodlažní trolejbusy pro Szeged s kapacitou 140 míst nabídnou komfortní cestování včetně klimatizace. Vozy budou disponovat i bateriovým pohonem. Díky pomocnému ekologickému pohonu tak může dopravce využít vozy i pro obsluhu předměstí, kde není vybudováno trolejové vedení. "Prodloužená linka nově spojí centrum s lidnatým sídlištěm na okraji města. Na zhruba sedmikilometrovém úseku budou trolejbusy jezdit na bateriový pohon," říká Petr Kasenčák.

Maďarsko se v posledních pěti letech stalo pro společnosti ze skupiny Škoda Transportation významným odbytištěm. Na trhu, kde přímo působí také maďarská dceřiná firma Ganz Škoda, například Škodovka uzavřela smlouvu na dodávku jednatřiceti nízkopodlažních tramvají pro dopravní podnik města Miskolc v hodnotě téměř dvou miliard korun. Škoda v nedávné minulosti uspěla v Maďarsku i s trolejbusy v Budapešti, Debrecenu, nebo dodávkami pro soupravy metra v Budapešti. Celková hodnota uzavřených kontraktů dosahuje částky téměř čtyři miliardy korun.

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí