zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze čekáme v kolonách 78 hodin ročně. Je to průměr

22.10.2012
Doprava
V Praze čekáme v kolonách 78 hodin ročně. Je to průměr

Občas mi do e-mailové schránky přijde tisková zpráva o špatné dopravní situaci v Praze. Ekologická sdružení si stěžují na ucpané centrum, vítají snižování rychlosti na čtyřproudých výpadovkách nebo chtějí zavádět mýtné za vjezd do města ještě předtím, než bude vůbec dostavěný pražský okruh.

Vzpomněl jsem si na ně, když jsem se přednedávnem pohyboval po Paříži. Z jižního centra jsem musel v pátek odpoledne dojet taxíkem na letiště. Cesta trvala dvě a čtvrt hodiny. Pařížský okruh ukazoval průjezdnost tři kilometry za 50 minut. V porovnání s francouzskou metropolí tedy v Praze žádný problém rozhodně nemáme. A dokazuje to i poslední průzkum, který zpracoval výrobce navigací TomTom. V evropských městech průběžně sleduje dopravní situaci a pak vydává za každé čtvrtletí roku statistiky nejucpanějších měst. Nyní je aktuálně k nahlédnutí žebříček za druhé čtvrtletí 2012.

Z něj vyšel nejhůře turecký Istanbul. Řidiči tu průměrně v kolonách stráví 118 hodin za rok. Podobně katastrofální situace je ve Varšavě se 110 hodinami zdržení. Praha se umístila na 21. místě. Řidiči tu stráví 78 hodin čekáním. Jsme na tom podobně jako v Miláně nebo Budapešti. Tedy průměr Evropy.

AUTOR: Jan Markovič

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí