zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Freedomky boří modernistické mýty

14.10.2012
Ekologické stavění, bydlení
Freedomky boří modernistické mýty

Návrat ke kořenům bydlení, přírodní materiály ve spojení s nízkými provozními náklady a šetrnost k životnímu prostředí - to vše spojuje nová generace Freedomku M.

Freedomek obsahuje technologie, které nabízejí uživateli téměř bezúdržbové a beznákladové bydlení. Úsporu elektrické energie při vytápění zajišťují tepelně-izolační vlastnosti stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

Freedomek je vyroben z 95 procent ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun "den-noc". Plášť Freedomku je difúzně otevřený, fasáda je zpracována ze severského modřínu. Vytápění domu je možné více způsoby, od designového lihového krbu až po tepelné čerpadlo.

Nový Freedomek M (medium) je k vidění v Mýtě u Tachova a od minulého týdne také ve Zlíně. Architekt zde rozvíjí novou koncepci přístupu k odpočinkové zóně, tzv. freesezení. Hlavní odpočinkový prostor je umístěn v obytné kuchyni, která je centrální částí Freedomku. Nový model je větší o 5 m2, což umožnilo vytvoření prostornější koupelny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí