zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Evropský týden mobility letos proběhne pod heslem Pohyb správným směrem

08.09.2012
Doprava
Urbánní ekologie
Kampaň Evropský týden mobility letos proběhne pod heslem Pohyb správným směrem

Zdravá města, obce a regiony se také v roce 2012 zapojují do kampaní Evropský týden mobility (16. - 22. 9.) a Evropský den bez aut (22. 9.). Kampaně zaměřené na propagaci bezpečných a ekologicky šetrných způsobů dopravy koordinuje Ministerstvo životního prostředí. Evropský týden mobility proběhl poprvé v roce 2002 a od té doby zájem o tuto kampaň roste nejen v Evropě, ale i po celém světě. V roce 2011 byl v kampani oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst, která zastupují přibližně 156 milionů občanů. Tématem letošního ročníku kampaně Evropský týden mobility je "Pohyb správným směrem".

Města a obce se potýkají s důsledky narůstající automobilové dopravy, proto jsou nejen v souvislosti s kampaněmi na místní úrovni přijímána opatření k podpoře veřejné dopravy, cyklistické a pěší dopravy. Obyvatelé zapojených měst se mohou zúčastnit bohatého doprovodného programu, který se v souvislosti s kampaněmi chystá.

Další informace o letošním ročníku kampaně Evropský týden mobility je možné získat na stránkách Ministerstva životního prostředí. Seznam zapojených měst a informace o mezinárodních souvislostech kampaně naleznete na stránkách www.mobilityweek.eu. Evropský týden mobility je také na Facebooku.

Seznam měst, která se připojují ke kampani, naleznete na stránce www.ZdravaMesta.cz/etm.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí