zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita: Vodohospodářské projekty a Půjdem tudy

27.08.2012
Obecné
Voda
Priorita: Vodohospodářské projekty a Půjdem tudy

Aktuální vydání časopisu Priorita přibližuje nově upravené podmínky pro sjednávání podpory na vodohospodářské projekty z Operačního programu Životní prostředí.

"Kdybych to přirovnal k hokeji, bylo to jako nastoupit do druhé třetiny zápasu za stavu 0:44...," říká Jakub Kulíšek, první náměstek ministra životního prostředí, o jednáních o výkladu podmínek pro vodohospodářské projekty se zástupci Evropské komise.

Vodohospodářským projektům se věnují i reportáže z Čerčan u Benešova a Města Albrechtice. "Obce bez dotací nejsou schopny vybudovat hospodářskou infrastrukturu," tvrdí například Luděk Volek, starosta Města Albrechtice. Starostka Čerčan Dana Tomášková je přesvědčena, že i když je "situace ohledně vodohospodářské infrastruktury v České republice již celkem solidně vyřešena, zůstává stále spousta míst, kde je situace absolutně nevyřešena. Navíc problém chatových osad v blízkosti vodních toků je pole neorané a na mnoha místech tečou splašky rovnou do vodního toku."

Protože Priorita vychází v prázdninovém režimu čili jako dvojčíslo, Státní fond životního prostředí České republiky jejím čtenářům nabízí příjemné zpestření v podobě netradičního průvodce po českých luzích a hájích. Průvodce se jmenuje "Půjdem tudy" a turisty provází po místech, kde se projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí uskutečnily.

Priorita číslo 7/2012

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí