zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čínský stavitel jaderných elektráren míří na burzu

11.06.2012
Atomová energie
Čínský stavitel jaderných elektráren míří na burzu

Největší čínský stavitel jaderných elektráren China National Nuclear Power Corp. plánuje vstup na burzu. Prostřednictvím primární nabídky akcií chce získat peníze na výstavbu pěti jaderných elektráren, na což bude potřebovat až 173,5 miliardy jüanů (558,2 miliardy Kč).

Oznámení firmy naznačuje, že Čína obnovila plány na prudký růst počtu jaderných elektráren v zemi, které byly pozastaveny po loňském jaderném neštěstí v Japonsku.

Firma své plány oznámila v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách ministerstva životního prostředí. Zatím však nezveřejnila bližší podrobnosti ohledně načasování nabídky, pouze uvedla, že nabídka se uskuteční v Číně.

Čína má ambiciózní plán, který počítá, že do roku 2020 bude mít v provozu více než 100 jaderných reaktorů. Chce tak snížit rostoucí poptávku po uhlí a dovozu ropy a plynu. Rozvoj jaderných elektráren však byl pozastaven po březnu 2011, kdy zemětřesení a tsunami poškodily japonskou jadernou elektrárnu Fukušima a způsobily nejhorší jaderné neštěstí od výbuchu jaderné elektrárny Černobyl v roce 1986.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí