zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zdravá města a obce se chystají na oslavy Dne Země

12.04.2012
Urbánní ekologie
Zdravá města a obce se chystají na oslavy Dne Země

Den Země je nejrozsáhlejší mezinárodní kampaní zaměřenou na ochranu životního prostředí. Poprvé se Den Země slavil 22. dubna 1970 ve Spojených státech amerických, v současnosti probíhá kampaň ve 192 zemích a do aktivit se zapojuje více než jedna miliarda lidí z celého světa. V České republice se konají oslavy Dne země již přes 20 let. Také letos se ke kampani připojí Zdravá města, obce a regiony, ve kterých se budou konat osvětové akce zaměřené na poznávání a ochranu přírody, ale také třeba ekojarmarky, jarní úklidy nebo zábavné ekovýchovné akce pro děti.

Oslavy Dne Země v sobě zahrnují aktivity směřující k ochraně přírody v konkrétních městech, obcích a regionech. Probíhají tradiční jarní úklidy, mimo jiné i v rámci celosvětové kampaně "Ukliďme svět" ("Clean up the World"). Během akcí se ve městech a obcích představí místní a regionální výrobky, ale také Fair-trade produkty, vyrobené v zemích třetího světa. Koupí těchto produktů podporují tuzemští zákazníci vzdálené výrobce, kteří za svoji práci obdrží "férovou" odměnu. Obyvatelé Zdravých měst a obcí budou mít možnost zúčastnit se řady osvětových akcí k tématu ochrany přírody, ale také bohatého doprovodného programu.

  • Upozornění pro Zdravé obce a regiony: rádi budeme o Vašich aktivitách informovat další města i novináře. Prosím vložte své aktivity ke kampani Den Země prostřednictvím terminálu (případně pomocí elektronického formuláře). Děkujeme za Vaše informace.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí