zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chaloupky v Jihlavě pořádají seminář nejen o údržbě zeleně

04.02.2012
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Chaloupky v Jihlavě pořádají seminář nejen o údržbě zeleně

Jihlava - V budově Městské knihovny v Jihlavě se ve čtvrtek 9. února 2012 sejdou ti, kteří se ve svém profesním životě věnují údržbě veřejné zeleně a ti, kteří se podílejí na hospodaření v krajině. Chaloupky o.p.s. zde totiž pořádají seminář s názvem Příroda ve městě.

"Pro účastníky především z řad pracovníků technické údržby obcí a měst, zaměstnanců zahradnických firem, provozního personálu a správců sociálních, zdravotních a kulturních institucí a pro firmy hospodařící v krajině jsou připraveny zajímavé přednášky dotýkající se postavení přírody ve městě," informuje koordinátorka akce Veronika Cahová z organizace Chaloupky.

Obsahem přednášky Ing. Václava Křivana bude biodiverzita parků, alejí a významné zeleně, s konkrétním uvedením příkladů ohrožených druhů živočichů a požadavků na jejich ochranu a také postupů uplatňovaných pro jejich ochranu při péči o zeleň.

Druhá přednášející Ing. Vlasta Hábová se zaměří na otázku minimalizace nákladů při údržbě veřejné zeleně v rámci zavedení úsporných přírodě blízkých opatření.

"Chceme přiblížit otázky ochrany krajiny, typických společenstev i druhů, rozšířit téma využití prvků přírodních zahrad při údržbě veřejné zeleně či připomenout legislativní rámec vztahující se k danému tématu," dodává Cahová a pokračuje: "Především však zveme k diskuzi zástupce různých institucí, právnické i fyzické osoby. Naším cílem je vytvořit prostor pro předávání zkušeností."

Seminář "Příroda ve městě" proběhne v budově Městské knihovny v Jihlavě. Je možnost zvolit buď dopolední běh, se začátkem v 9 hodin, případně druhý blok od 13.30. Obsahová náplň obou termínů je shodná. Seminář je zdarma díky podpoře z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci OP VK. Občerstvení bude zajištěno na místě.

Na seminář se lze přihlásit na email veronika.cahova@chaloupky.cz.

Více informací poskytne:
Veronika Cahová, veronika.cahova@chaloupky.cz, 567 216 881

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
6
3. 2020
6-8.3.2020 - Konference
Praha, KZ Domovina
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí