zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha chce prodloužit smlouvu na svoz odpadu s Pražskými službami

14.12.2011
Odpady
Urbánní ekologie
Praha chce prodloužit smlouvu na svoz odpadu s Pražskými službami

Praha plánuje prodloužit smlouvu s Pražskými službami na svoz komunálního odpadu do doby, než vybere nového dodavatele. Důvodem je nedávné zrušení mnohamiliardového tendru na nakládání s komunálním odpadem v příštích deseti letech. Na prodloužení smlouvy je Praha s firmou předběžně domluvena, řekl dnes novinářům primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Současná smlouva má skončit na konci roku. Praha proto v létě vypsala novou zakázku na desetileté nakládání s odpadem. Tendr provázely pochybnosti. Podle předpokladů města měla být její hodnota 13,2 miliardy korun, nejnižší nabídka byla ale o více než tři miliardy vyšší. Magistrátní komise všechny uchazeče ze soutěže vyloučila a vedení města následně tendr zrušilo.

Kdy bude nové výběrové řízení vypsáno, není podle Svobody zatím jasné. Město musí počkat, zda se některý z účastníků minulého tendru neodvolá k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Vedení Prahy již v minulosti uvedlo, že podle zákona může zadávací řízení zrušit, pokud se při řízení vyskytly důvody "hodné zvláštního zřetele". Za ně považuje to, že nabídnuté ceny přesahují finanční možnosti města.
Svoboda dnes ČTK řekl, že Praha zatím nerozhodla, zda zvýší poplatky za odvoz odpadu. Poznamenal, že o záležitosti se bude ještě jednat, konkrétní čísla ale podle něj ještě na stole nejsou. Náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09) dodal, že koalice musí zvážit, jaká výše poplatků je ještě únosná, aby se je lidé nerozhodli raději neplatit.

Karel Čapek

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí