zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota a BMW budou společně vyvíjet ekologické technologie

04.12.2011
Ekologická auta
Toyota a BMW budou společně vyvíjet ekologické technologie

Japonská automobilka Toyota Motor a německý výrobce luxusních vozů BMW se dohodli na spolupráci při vývoji technologií šetrných k životnímu prostředí. Oznámily to dnes firmy, které budou v rámci dohody spolupracovat například na vývoji nové generace lithium-iontových akumulátorů.

Automobilky rovněž podepsaly kontrakt, který evropské divizi společnosti Toyota zajistí dodávky naftových motorů BMW o objemu 1,6 a 2,0 litru. Tyto motory budou nabízeny v několika modelech značky Toyota určených pro evropské trhy.

"Toyota je mezi masovými výrobci automobilů vedoucí značkou v oblasti technologií šetrných k životnímu prostředí, BMW Group je oproti tomu nejpokrokovějším a k životnímu prostředí nejodpovědnějším výrobcem prémiových vozů. Nyní jsme spojili síly, abychom dosáhli dalšího posunu v této oblasti a současně posílili naše vedoucí postavení ve všech segmentech," uvedl šéf BMW Norbert Reithofer.

Dohoda přichází v době, kdy automobilky čelí stoupajícím nákladům na vývoj a výzkum kvůli přísnějším normám pro spotřebu a emise po celém světě, což je nutí k posilování vzájemné spolupráce. Některá partnerství v automobilovém sektoru však kvůli rozdílům v podnikové kultuře skončila neúspěchem, jako například aliance německé automobilky Volkswagen a japonské Suzuki, upozornila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí