zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ERÚ chce zpřísnit podporu kombinované výroby elektřiny a tepla

31.10.2011
Energie
ERÚ chce zpřísnit podporu kombinované výroby elektřiny a tepla

Energetický regulační úřad (ERÚ) chystá na rok 2012 zpřísnění podmínek pro poskytování příspěvku na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Úřad chce nově zohledňovat například druh a cenu paliva, podpora bude záviset také na účinnosti konkrétních zdrojů. ERÚ to dnes oznámil v tiskové zprávě.

"Novou strategii v oblasti podpory kombinované výroby elektřiny a tepla bychom rádi představili již na jaře 2012," uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Kombinovaná výroba elektřiny a tepla patří spolu s obnovitelnou energií mezi státem podporované zdroje. V České republice podporu kombinované výroby elektřiny a tepla vymezuje energetický zákon formou příspěvku k ceně elektřiny. V cenovém rozhodnutí ERÚ je výše příspěvku rozlišena zejména podle velikosti instalovaného výkonu výroben.

Energetický regulační úřad se nyní intenzivně zabývá stanovením velikosti a výpočtem příspěvku na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla pro rok 2012, ve kterém naposledy zachová současné dělení podpory podle instalovaného výkonu a dalších kritérií, sdělila mluvčí úřadu Jarmila Lehnerová.

Kombinovanou výrobu elektřiny a tepla podporuje řada zemí Evropské unie. Další rozvoj tohoto zdroje se předpokládá v souvislosti s opatřeními unie v boji proti globálnímu oteplování.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí