zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GM a SAIC budou společně vyvíjet a vyrábět elektrické vozy v Číně

27.09.2011
Ekologická auta
GM a SAIC budou společně vyvíjet a vyrábět elektrické vozy v Číně

Americká automobilka General Motors Co. a její čínský partner SAIC Motor Corp. podepsaly dohodu o vývoji a výrobě elektrických vozů v Číně. Bližší detaily dohody však firmy nezveřejnily. Čína je největším automobilovým trhem světa.

Dohoda umožní GM a SAIC prodávat v Číně elektrické vozy, které dostanou očekávanou "zelenou" subvenci od vlády. Současný hybridní elektrický vůz GM Volt, který se začne v Číně letos prodávat, na tuto subvenci nedosáhne, protože se nevyrábí v Číně, což je hlavní podmínkou pro její získání. Státní subvence může snížit cenu vozu až o 30 procent.

Čína si stanovila ambiciózní cíl, aby do roku 2020 na jejích silnicích jezdil jeden milion "zelených" vozů. V současnosti se počet těchto vozů v zemi počítá na tisíce. Automobilová asociace J.D. Power odhaduje, že 200.000 elektrických vozů ročně se v zemi prodá nejdříve v roce 2015.

Firmy uvedly, že jejich investice do projektu bude shodná, její výši však nezveřejnily. Detaily o novém automobilu a načasování jeho vstupu na trh plánují oznámit až později. Analytici odhadují, že nový vůz by se mohl objevit na trhu do dvou až tří let, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí