zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava hub v Louňovicích

18.09.2011
Ekologická dovolená, cestování
Les
Výstava hub v Louňovicích

Po velkém úspěchu minulých ročníků Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník na podzim připravuje 4. ročník Výstavy hub blanických lesů.

V sobotu 24. září v rámci Svatováclavských slavností v Louňovicích pod Blaníkem budou houbaři a milovníci hub moci shlédnout v budově Správy CHKO Blaník různé druhy běžných i vzácných druhů hub nasbíraných v okolních lesích. Po dobu trvání výstavy bude přítomen mykolog Pavel Špinar, který návštěvníkům podá výklad o houbách, jejich výskytu, sběru a případné jedovatosti. Milovníkům jídel z hub poradí i osvědčené vynikající recepty na přípravu jídel z tradičních i neobvyklých druhů. Pavel Špinar také zájemcům určí přinesené druhy hub a zodpoví nejrůznější mykologické dotazy.

Pro zajištění co největší rozmanitosti vystavovaných exemplářů uvítáme vaši pomoc při sběru hub. Své nálezy (pozor - neočištěné a neokrájené) můžete přinést do budovy Správy CHKO Blaník v Louňovicích pod Blaníkem čp. 8 v pátek 23. září od 8 do 16 hodin nebo v sobotu 24. září po dobu otevření výstavy.

Výstava bude pro veřejnost otevřena v sobotu 24. září od 10 do 18 hodin.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí