zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krkonoše mají nové cyklotrasy, ministr se sešel se starosty

25.05.2011
Chráněná území
Krkonoše mají nové cyklotrasy, ministr se sešel se starosty

V rámci návštěvy ministra Tomáše Chalupy v Krkonoších otevřel náměstek a ředitel sekce ochrany přírody a krajiny Tomáš Tesař ve Spáleném Mlýně v Malé Úpě spolu s ředitelem Správy KRNAP Janem Hřebačkou, předsedou Svazku měst a obcí Krkonoše Janem Sobotkou a starostou Malé Úpy Janem Patzeltem novou cyklotrasu, která vede Lvím Dolem.

KRNAP na rozvoji cyklotras na svém území kontinuálně pracuje - v současné době je v Krkonoších asi 430 kilometrů tras pro cyklisty. "Krkonošský národní park velmi dobře spolupracuje s místními obcemi a díky této kooperaci se počet kilometrů cyklotras může zvyšovat," říká náměstek ministra životního prostředí Tomáš Tesař.

Před letošní letní sezonou byly vyhrazeny tyto nové cyklotrasy:

- okolo Kraví hory (Dolní Malá Úpa), označení číslem 24 A;

- Malá Úpa, odbočka na Žacléřské Boudy - Niklův vrch - Lví Důl - Spálený Mlýn - Emmina cesta - Pod Starou horou (Horní Malá Úpa, Horní Lysečiny, Temný Důl), označení číslem 25;

- okruh Haida (Horní Malá Úpa);

- Rýchorský kříž - Černomostecká cesta - U Černého mostu - rozcestí pod Ozonem - Zámecká spojka - Žacléř, nad zámkem (Rýchory, Žacléř), označení číslem 26 D;

- Pomezní Boudy - Žlutá cesta - Jelenka (Horní Malá Úpa).

Slavnostní otevření všech nových cyklotras v oblasti Malé Úpy připravuje obec Malá Úpa a Svazek obcí Východní Krkonoše na sobotu 11. června 2011.

V rámci své cesty po Krkonoších se ministr Tomáš Chalupa sešel na zámku ve Vrchlabí s představiteli místních obcí. Ministr se starosty diskutoval o možnostech čerpání peněz z Operačního programu Životní prostředí, chytrých řešeních pro životní prostředí a dalších tématech.

Během návštěvy krkonošského regionu se ministr Tomáš Chalupa seznámil i s aktuálními nebo připravovanými projekty Správy KRNAP, například s chystanou rekonstrukcí expozic Krkonošského muzea ve Vrchlabí.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii ze slavnostního otevření nové cyklostezky Lvím dolem.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí