zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEZ převzal tři elektromobily Peugeot iOn

11.05.2011
Ekologická auta
ČEZ převzal tři elektromobily Peugeot iOn

Dne 3. května 2011 předal generální ředitel společnosti Peugeot Česká republika Yann Carnoy generálnímu řediteli společnosti ČEZ Martinu Romanovi první tři z deseti elektromobilů Peugeot i0n, které má energetická společnost podle plánu letos převzít. Předání se uskutečnilo v Praze na společném setkání partnerů společnosti ČEZ, kteří se budou podílet na výstavbě dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice.

Představením partnerů a předáním prvních tří elektromobilů vstoupil pilotní projekt společností Peugeot ČR a ČEZ do další fáze. Té předcházelo uzavření dohody, kterou obě společnosti podepsaly 8. prosince 2010 v Praze. Ve smlouvě se společnost Peugeot ČR zavázala k dodání deseti elektromobilů Peugeot i0n v letošním a dalších 55 v příštím roce. Závazkem energetické společnosti ČEZ je vybudovat do konce příštího roku 150 dobíjecích stanic. V průběhu letošního roku nainstaluje ČEZ dobíjecí stanice v 50 lokalitách, nejčastěji v blízkosti větších měst České republiky. Stanice budou nejenom v Praze, ale také v regionu střední Moravy, jižní Moravy, západních a východních Čech.

Prvními partnery Skupiny ČEZ pro vytvoření infrastruktury pro elektromobily jsou ECE - Arkády, Dolní Břežany, Group AIG/LINCOLN, Kaufland, McDonald's, ORCO , Praha 16 - Radotín, Ségécé, TESCO, TNT, VINCI Park. Tyto společnosti se aktivně připojily do pilotního projektu rozvoje elektromobility, který je součástí konceptu energetiky budoucnosti Skupiny ČEZ nazvaného FUTUR/E/MOTION.

"Vývoj technologií vedoucích ke snížení emisí CO2 je trvalou součástí produktové strategie značky. Podpora elektromobility je tudíž pro Peugeot přirozeným a samozřejmým krokem. Její vliv na životní prostředí ovšem bude citelný až v okamžiku, kdy budou elektrické vozy dostatečně rozšířeny, což bude ještě pár let trvat. My se ale snažíme už dnes elektromobily co nejvíce lidem přiblížit - ukázat, nechat vyzkoušet a ocenit výhody těchto vozů. Jsem rád, že nyní můžeme představit Peugeot i0n i infrastrukturním partnerům a věřím, že tyto společnosti, které tu dnes byly představeny, rozšíření elektromobilů a rozvoji infrastruktury napomohou," prohlásil na setkání generální ředitel společnosti Peugeot Česká republika Yann Carnoy.

www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí