zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poradci pro zpracování energetických projektů s podporou fondů EU

12.05.2011
Energie
Poradci pro zpracování energetických projektů s podporou fondů EU

Databáze poradců pro zpracování energetických projektů realizovaných s podporou Strukturálních fondů EU.


Vznik databáze poradců je reakcí na četné dotazy, komu svěřit přípravu projektu, jenž se bude ucházet o podporu z programu Eko-energie v rámci Operačního programu podnikání a inovace.

Aby nebyla porušena pravidla hospodářské soutěže, rozhodl se odbor elektroenergetiky MPO ČR do databáze zařadit všechny poradce, kteří uspěli při zpracování energetických projektů do předchozího Operačního programu průmysl a podnikání a nebo do některé z výzev programu Eko-energie. To znamená, že v přiložené databázi poradců jsou zařazeny výlučně ty poradenské společnosti, jejichž projekt byl doporučen Hodnotitelskou komisí k podpoře a je či bude realizován.

Databáze bude průběžně doplňována o poradce, kteří uspějí při zpracování projektů do dalších výzev programu Eko-energie v rámci Operačního programu podnikání a inovace.

Důležité upozornění:

  • Pro úspěšné vyřízení žádosti o podporu není podmínkou, aby byl projekt zpracován poradcem.
  • Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR upozorňuje, že úspěšnými poradci při zpracování žádostí mohou být rovněž právnické či fyzické osoby, které nejsou uvedeny v této databázi.
  • Ministerstvo průmyslu ČR negarantuje kvalitu služeb poradců uvedených v této databázi, ani negarantuje kladné vyřízení jimi zpracovaných projektů.

Přílohy ke stažení

Zdroj: MPO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
10. 2020
1.10.2020 - Seminář, školení
hotel Hesperia
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí