zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká geologická služba partnerem nového projektu CGS Europe

24.03.2011
Ovzduší
Ekologické vzdělání a výchova
Geologie
Hydrogeologie
Klimatické změny
Česká geologická služba partnerem nového projektu CGS Europe

Geologické ukládání oxidu uhličitého je hlavním zaměřením nového tříletého projektu CGS Europe, koordinační akce financované v rámci 7. rámcového programu EU pro výzkum, technologický vývoj a demonstrační aktivity. Projekt je založen na spolupráci 34 výzkumných institucí se zkušenostmi ve výzkumu geologického ukládání CO2 ze 24 členských států EU a 4 přidružených zemí. Cílem projektu je vytvořit důvěryhodné, nezávislé, dlouhodobé a reprezentativní celoevropské uskupení s vysokou vědeckou odborností v oboru geologického ukládání CO2.

ČGS je jedním z lídrů projektu - je zodpovědná za koordinaci pracovního balíčku `Šíření znalostí` a má v osobě Dr. Hladíka zastoupení ve 4-členném řídícím výboru projektu. ČGS tak pokračuje ve svých aktivitách zaměřených na šíření povědomí a transfer znalostí v oblasti CCS (zachytávání a ukládání CO2), zahájených v rámci dřívějšího evropského projektu CO2NET EAST, který koordinovala.

Jednou z aktivit CGS Europe je i udržování a aktualizace českého národního informačního portálu o CCS na adrese www.geology.cz/co2net-east.

Internetové stránky CGS Europe: www.cgseurope.net

Kontakt pro případné další informace: vit.hladik@geology.cz

ZDROJ:ČGS

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí