zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hodina Země

25.03.2011
Energie
Hodina Země

Celosvětový happening "Hodina Země" prožije příští sobotu 26. března také Česká republika. Ekologický institut Veronica zajišťující koordinaci akce v České republice očekává doposud největší zapojení obcí, jednotlivců i firem v historii Hodiny Země. Další významnou událostí v oblasti ochrany životního prostředí bude úterní Světový den vody (22. 3.). O kvalitě české pitné vody z vodovodu se veřejnost dozví v Ekologické poradně Veronica, ale také z filmových pláten kin.

Hodina Země 2011 26.3. 20:30-21:30
Sobota 26. 3. 2011 bude ve znamení celosvětového happeningu na podporu ochrany klimatu. S rekordní účastní více než 130 zemí se bude konat již 5. ročník Hodiny Země. V rámci ní zhasnou svá světla od 20:30 do 21:30 tisíce měst a miliony domácností po celém světe, aby tak upozornily na nutnost rychle a systematicky řešit probíhající změnu klimatu.

Mezi zhasnutými místy nebudou ani letos chybět např. náměstí Times Square v New Yorku, Londýnské oko, socha Krista v Riu de Janeiro, nejvyšší budova světa Burj Khalifa v Dubai nebo Niagarské vodopády. Ze známých osobností pak u sebe zhasnou například topmodelky Miranda Kerr a Giselle Bundchen, italský fotbalista Francesco Totti, komik Verne Troyer, herečky Nicole Kidman a Li Bingbing, zpěvák Tom Jones nebo animovaná postavička Pocoyo.

V České republice se k happeningu připojí přibližně 100 měst a obcí, asi 40 společností a zhasnout by měly i tisíce domácností. Více podrobností můžete sledovat na české stránce www.hodinazeme.cz nebo na celosvětovém webu www.eatrhhour.org. Sledovat můžete i naše stránky na Facebooku (www.facebook.com/hodinazemecr) a Twitteru (www.twitter.com/hodinazeme).

Kontakty:
Jan Labohý
koordinátor Hodiny Země
(mezinárodní i místní dění v kampani Hodina Země)
jan.labohy@veronica.cz, 777 323 762

Yvonna Gaillyová,
ředitelka Ekologického institutu Veronica
(odborná garantka programů na ochranu klimatu a k efektivnímu využívání energie)
yvonna.gailly@veronica.cz, 777 323 792

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí