zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kovohutě Příbram zvýšily výkupní cenu starých autobaterií

11.03.2011
Recyklace
Kovohutě Příbram zvýšily výkupní cenu starých autobaterií

Kovohutě Příbram zvýšily výkupní cenu vysloužilých olověných akumulátorů. Za staré baterie z osobních a nákladních vozidel nyní lidé dostanou o polovinu více než dosud. V případě baterií z motocyklů výkupní cena vzrostla na dvojnásobek. Důvodem jsou vyšší burzovní i tržní ceny, řekl dnes ČTK marketingový manažer Miroslav Jarolímek.

Ekologický výkup olověných baterií na vrátnici podniku funguje od ledna 1998. Dostupný je 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Od 1. března firma nově vykupuje akumulátory z osobního automobilu za 150 Kč, z nákladního vozu za 300 Kč a z motocyklu za dvacet korun.

Kovohutě Příbram jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu, zejména olověných autobaterií, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů a elektroodpadu. Společnost také vykupuje a recykluje další odpady z autovraků, například autokatalyzátory, kabely, cívky či plošné spoje. Recykluje i polypropylen z olověných baterií i dalších odpadů.

Firma loni dosáhla tržeb přes 1,75 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o více než 30 procent. Podnik loni vyrobil přes 36.000 tun olova a více než 11 tun drahých kovů. Ekologicky zpracoval téměř 57.000 tun olověných odpadů a 2250 tun elektroodpadu. Sběrné místo elektroodpadu v areálu hutě se za celý rok 2010 zaplnilo více než 51 tunami vysloužilých elektrozařízení, zatímco v roce 2009 to bylo 38 tun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí