zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seznamte se s památnými stromy Prahy - tak se jmenuje výstava o zelených velikánech hlavního města

26.02.2011
Příroda
Urbánní ekologie
Seznamte se s památnými stromy Prahy - tak se jmenuje výstava o zelených velikánech hlavního města

Památné stromy mohou být cílem nejrůznějších vycházek nebo výletů a to jak pěšky, tak i na kole. O tom vás jistě přesvědčí výstava, která je koná celý měsíc březen v hale Škodova paláce na Praze 1.

Praha je známá především svým kulturním bohatstvím a architektonickými skvosty, ale i památné stromy zde mají své místo. Jsou nezastupitelnou složkou městské přírody, a zároveň živými pamětníky rychle se rozvíjejícího města. Ty nejstarší pocházejí z doby vlády Jiřího z Poděbrad.

Víte, pod korunou kterého stromu sedával první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk společně s Antonínem Švehlou? Znáte nejmohutnější a nejstarší pražský platan, pod kterým se konaly známé hudební koncerty? Nejen na tyto otázky vám výstava odpoví.

Panely s texty doplňuje mnoho fotografií památných stromů, které jsou zachyceny v různých ročních obdobích. Kde stromy rostou zjistíte na velké nástěnné mapě. Na výstavě jsou připraveny i všechny informační tabule, které byly k vybraným dřevinám během minulého roku umístěny. Nyní je jedinečná možnost vidět všechny na jednom místě a získat tak mnoho tipů na procházky za starými svědky minulosti.

Kdo raději jezdí na kole může využít některou z doporučených cyklistických tras, které spojují památné stromy v okrajových částech metropole. Shlédnout můžete celkem pět cyklistických tras, jejichž délky jsou v rozmezí 11 až 40 km a propojují více než 130 památných stromů.

Dub letní při ulici Střelničná
Další informace o zelených velikánech metropole najdete na webu www.prazskestromy.cz, kde jsou o nich komplexní informace. Kdo si rád prohlíží obrázky, tak jistě nevynechá unikátní galerii stromů, kde se jednotlivé dřeviny mění v různých ročních obdobích.

Výstava se koná od 1. do 31. března 2011 v hale Magistrátu hl. m. Prahy v Jungmannově ulici 29/35 a je přístupná vždy od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 h, v pátek od 8 do 16h. Připravena byla ve spolupráci s odborem ochrany prostředí pražského magistrátu.

Aleš Rudl

autor výstavy a webových stránek www.prazskestromy.cz


email:

prazskestromy@seznam.cz

www stránky:

www.prazskestromy.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí