zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novým ministrem životního prostředí je Tomáš Chalupa

18.01.2011
Politika
Novým ministrem životního prostředí je Tomáš Chalupa

Prezident republiky Václav Klaus dnes jmenoval do čela Ministerstva životního prostředí Tomáše Chalupu (ODS). V čele resortu střídá Pavla Drobila (ODS), který na funkci rezignoval 15. prosince 2010.

Do úřadu uvedl nového ministra životního prostředí premiér Petr Nečas. "Je to velice kvalitní politik, má velké zkušenosti z veřejné správy. Proto padla moje volba právě na pana Chalupu," řekl Nečas.

Sám Tomáš Chalupa se chce podle svých slov na MŽP co nejdříve seznámit se situací ve Státním fondu životního prostředí. Zdůraznil taky svou ochotu naslouchat jiným. Cílem správy rezortu je podle něj nedogmatický přístup. "Jedna ideologie zvítězit musí, a to ideologie zdravého rozumu." Za své priority dál označil ochranu ovzduší, protipovodňovou ochranu a Národní park Šumava.

Tomáš Chalupa se narodil 3. července 1974 v Praze 6. Studoval tři fakulty Univerzity Karlovy - žurnalistiku na Fakultě sociální věd, na Filozofické fakultě historii a politologii a na Právnické fakultě právo. Od roku 1992 je členem Občanské demokratické strany, od r. 2002 starostou Městské části Praha 6. Ve volbách roku 2010 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Mgr. Michaela Jendeková
tisková mluvčí, vedoucí tiskového oddělení

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí