zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové značení chemických látek pro bezpečnost spotřebitelů

03.01.2011
Chemické látky
Nové značení chemických látek pro bezpečnost  spotřebitelů

Už na 3. ledna 2011 je stanovena uzávěrka pro výrobce a dovozce chemických látek uváděných na evropský trh. Nové chemické látky musí být ohlášeny u Evropské agentury pro chemické látky, aby mohlo dojít k jejich klasifikaci a označování.

Klasifikace Evropské agentury pro chemické látky (ECHA) slouží ke stanovení, zda chemická látka může poškodit zdraví a životní prostředí. Tyto informace pak budou uvedeny na etiketách výrobků pro lepší informovanost spotřebitelů.

Oznámení ECHA zajistí přístup veřejnosti k zařazení všech nebezpečných látek uváděných na trh bez ohledu na jejich množství. Komise je toho názoru, že evropský chemický průmysl musí být udržitelný a poskytovat nezbytné informace k zajištění bezpečného používání chemických látek.

V souladu s novým nařízením o klasifikaci, označování a balení (nařízení č. 1272/2008) výrobci a dovozci jsou povinni oznámit klasifikaci a označování chemických látek uváděných na trh EU. Podniky, především evropské MSP tak mohou učinit pomocí evropských kontaktních míst. Více informací na stránkách ECHA.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí