zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fakultu rybářství a ochrany vod JU navštívil ministr zemědělství Malajské federace

25.11.2009
Voda
Fakultu rybářství a ochrany vod JU navštívil ministr zemědělství Malajské federace

V pátek 20. listopadu 2009 navštívil Fakultu rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ministr zemědělství Malajské federace pan Y. B. Datuk Seri Noh bin Omar s chotí a generální ředitel odboru rybářství ministerstva zemědělství pan Ismail bin Abu Hassan. Delegaci přivítal prof. O. Linhart, pověřený řízením FROV JU. Po představení nově vzniklé fakulty následovala návštěva genetického rybářského centra, experimentálního rybochovného pracoviště a pokusnictví. Na setkání bylo podepsáno Společné prohlášení mezi Ministerstvem zemědělství Malajsie a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Fakultou rybářství a ochrany vod.
Fakulta rybářství a ochrany vod, známá ve světě svým Výzkumným ústavem rybářským a hydrobiologickým, nabídla malajské straně možnost výuky až 15 malajských studentů ročně v dvouletém magisterském studiu oboru Akvakultura. Vyšší úroveň, tzn. doktorské čtyřleté studium oboru Rybářství, nabízí pro 5 studentů ročně. Veškerá výuka a administrace na fakultě bude probíhat v angličtině.
Ve vědě a výzkumu malajská strana projevila mimořádný zájem na vytváření bilaterálních výzkumných programů v oblastech genetiky a reprodukce ryb, ochrany genofondu a v akvakulturních chovech. Obě strany se dále dohodly na vytváření podmínek pro budoucí výměnu pracovníků a studentů v rámci bilaterálních, evropských a světových programů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí