zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejné mínění o Šumavě – reakce Hnutí DUHA

05.10.2008
Příroda
Veřejné mínění o Šumavě – reakce Hnutí DUHA

Ministerstvo životního prostředí dnes představilo reprezentativní průzkum veřejného mínění v Jihočeském kraji, podle kterého místní lidé drtivou většinou podporují národní park na Šumavě [1]. Rovněž pokud by si museli vybrat mezi ochranou přírody a rozvojovými projekty, jednoznačně volí první. Platí to i pro zhruba tři čtvrtiny voličů ODS.

 

Mírně většinovou podporu mezi Jihočechy má rovněž ponechání částí národního parku divoké přírodě, i pokud v některých místech starší stromy uschnou vlivem kůrovce. Jedinou výjimku tvoří voliči KSČM a lidé s nižším vzděláním.

 

Jaromír Bláha, vedoucí programu Lesy v Hnutí DUHA, řekl:

„Jihočeši jsou na svůj národní park pyšní a chtějí důslednou ochranu šumavské přírody. Průzkum ukazuje, jaký dojem si lidé v kraji z debaty o Šumavě odnášejí. Snad jenom jedna věc je politicky scestnější než bojovat proti národnímu parku – dělat to měsíc před volbami. Politici si musí vybrat. Buď vezmou veřejné mínění na vědomí, nebo si budou vymýšlet krkolomné argumenty, že si jejich voliči myslí něco jiného, než si myslí. Sladké sny.”

 

 

Kontakt:             Jaromír Bláha, telefon 731 463 929, email jaromir.blaha@hnutiduha.cz

 

 

Poznámky:

 

[1] Podrobné výsledky: www.mzp.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí