zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová tramvaj z Plzně

01.08.2008
Obecné
Energie
Nová tramvaj z Plzně

V poslední době se z Plzně doslova na nás hrnou nové tramvaje. Jednou z nich je i model For City. 

Tramvaj ŠKODA ForCity

  • ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o.

Tramvaj ForCity je tříčlánková, její modulární konstrukce přináší široké možnosti přizpůsobení potřebám zákazníků a provozním podmínkám.

ŠKODA ForCity je tříčlánkové tramvajové vozidlo. Jeho modulární konstrukce přináší široké možnosti přizpůsobení potřebám zákazníků a různým provozním podmínkám. Tři články nabízejí kompaktní vnitřní prostor. Koncepce vozu umožňuje využití 100% adheze pro pohon. Novinkou je uložení skříní na podvozcích, které umožňuje nadstandardní šířku průchodu vozidlem. Hnací podvozky mají extrémně malou stavební výšku, tramvaj disponuje individuálním pohonem kol střídavými motory.

Tramvaj ŠKODA ForCity

Tramvaj ŠKODA ForCity


Technické parametry

Tramvaj ŠKODA ForCity je jednosměrné vozidlo s rozchodem 1 435 mm. Délka vozidla je 31,4 m, šířka 2,46 m a výška vozidla přes sběrač 3,6 m. Celá plocha podlahy je nízkopodlažní, její výška je 350 / 450 mm nad temenem kolejnice, což umožní snadný nástup a výstup pro všechny cestující.
Kapacita vozu je 61 sedících a až 239 stojících osob. Maximální rychlost je 60 km/h. Tramvaj ŠKODA ForCity bude vybavena šesti dvoukřídlými dveřmi cestujících. Kabina řidiče je opatřena jednokřídlými dveřmi pro řidiče. Pracoviště řidiče je plně klimatizováno. Vozidlo je standardně vybaveno kamerovým systémem, který snímá prostor kolem vozu i interiér tramvaje. Ovládání vozu je odvozené z už osvědčeného provedení v tramvaji ŠKODA ELEKTRA 14 T. Tramvaj je volitelně možné vybavit množstvím prvků zvyšujících úroveň bezpečnosti a komfortu ovládání i přepravy cestujících.

Vybavení vozidla

Prostorný interiér počítá s dostatkem místa pro dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí.K dispozici bude jedna mechanická nájezdová plošina pro invalidní vozík. K pohodlí cestujících bude sloužit nový systém větrání v prostoru pro cestující. Samozřejmostí je přehledný informační systém a systém pro komunikaci cestujících s řidičem.

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí