zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Kolína mohou třídit i bioodpad

07.11.2007
Odpady
Obyvatelé Kolína mohou třídit i bioodpad

Kolínská radnice rozšířila možnosti sběru tříděného odpadu o rostlinné zbytky ze zahrad. Lidé je od října mohou odkládat do kontejnerů ve třech částech města, do konce listopadu budou speciální nádoby na bioodpad ve všech osmi sběrných místech. Bioodpad se bude vozit ke zpracování do kompostárny v Čáslavi, popřípadě ke spálení do Elektrárny Kolín, řekl dnes ČTK vedoucí odboru životního prostředí kolínské radnice Pavel Horák.
Sběr bioodpadu v Kolíně podpořil téměř 1,2 milionu korun Středočeský kraj v rámci grantového programu. Město přidalo dalších 300.000 korun. Podle Horáka se investice vrátí do roka, protože kompostování je podstatně levnější než skládkování odpadu.

Do kontejnerů se bude sbírat tráva a plevel, seno, sláma, dřevní hmota, padané ovoce, listí, větve, košťály i celé rostliny, podestýlka, hobliny, piliny a zbytky zeleniny. Větší kusy zpracují pracovníci technických služeb na štěpkovači, jehož nákup byl také součástí projektu.

Kontejnery na bioodpad jsou zatím v Sendražicích v ulici Za Školou a v kolínských ulicích Jateční a Výfuk. Do konce listopadu budou i ve zbývajících pěti sběrných místech. Odpad do nich mohou obyvatelé odevzdávat zdarma.

Zdroj: CZ BIOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
16
9. 2020
16-18.9.2020 - Konference
Náměšť nad Oslavou - CETT (areál ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, z.s. )
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí