zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

3. mezinárodní konference PASIVNÍ DOMY 2007

10.08.2007
Obecné
Energie
3. mezinárodní konference PASIVNÍ DOMY 2007
Pasivní domy patří mezi nejrozvinutější koncepce energeticky úsporných domů a v zahraničí jich stojí již tisíce.

Mezinárodní konference Pasivní domy má letos před sebou již 3. ročník a navazujte tak na dvě úspěšné konference pořádané v Brně v minulých letech. Za krátkou dobou své existence se stačila vyprofilovat v ucelenou přehlídku vývoje a nejlepších příkladů pasivních domů a zařadit se mezi prestižní evropské akce. Pavilon A na brněnském výstavišti otevře své dveře návštěvníkům od 10. – 11. 10. 2007.

Pasivní domy patří mezi nejrozvinutější koncepce energeticky úsporných domů a v zahraničí jich stojí již tisíce.

Konference Pasivní domy 2007 jde vstříc nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti. Organizátor akce – Centrum pasivního domu [1] – věří, že návštěvnost překoná loňská čísla. „V minulém roce se konference zúčastnilo 350 lidí, na výstavní ploše své produkty prezentovalo 23 vystavovatelů a doprovodnou výstavu navštívilo téměř 1 000 lidí“, vzpomíná ředitel Centra pasivního domu Jan Bárta. „Konference se stala skvělou příležitostí k navázání inspirativní spolupráce při nových projektech jak v České republice, tak v zahraničí„ dodává Bárta. Pasivní domy jsou podle místopředsedy sdružení Centrum pasivního domu Josefa Smoly velmi aktuálním tématem: „Jen v Německu se počet pasivních domů každý rok zdvojnásobí. Prognóza do roku 2010 činí 60 tisíc pasivních domů. V současné době překračuje poptávka po bydlení v pasivních domech v Rakousku trojnásobně jejich nabídku.“

Celá akce se může uskutečnit díky finanční podpoře evropského programu SAVE – Inteligent energy Europe, příspěvkům České energetické agentury, Deutsche Bundesstifting Umwelt a města Brna. Konference se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky, který říká: „Brno jako centrum jihomoravského regionu s významným technologickým a ekonomickým potenciálem podporuje inovace a nová technická řešení, která přinášejí úsporu energie v budovách. To co občany opravdu zajímá jsou investiční a provozní náklady veřejných budov. Pokud jsou náklady na výstavbu pasivního domu jen o 10 % vyšší než běžná investice, ale přitom tato stavba spotřebuje o 90 % méně energie, není důvod se nepoučit z dobrých příkladů zkušenějších kolegů ze zahraničí.„

Hlavním tématem letošní konference je transfer technologií výstavby pasivních domů ze zemí západní Evropy směrem na východ. Experti z Rakouska, Německa a Itálie, kde probíhá vývoj pasivních domů nejrychleji, předají své bohaté zkušenosti českým, slovenským, maďarským a polským účastníkům. V programu nebudou chybět ani praktické realizace domů v Čechách, v Polsku či na Slovensku.

Program je sestaven ve spolupráci se špičkovými českými i zahraničními odborníky, se zástupci ze státní správy, České energetické agentury a České komory architektů.

Konference a semináře se budou věnovat následujícím tématům:

·   Architektonická a technická řešení pasivních domů (10. 10. 2007)

·   Rekonstrukce podle zásad konceptu pasivního domu (10. 10. 2007)

·   Pasivní stavby občanského vybavení (11. 10. 2007)

·   Architektonická a technická řešení pasivních domů (11. 10. 2007)

·   Inovativní výrobky a technická řešení (11. 10. 2007)

Doprovodným programem mezinárodní konference bude také veletržní a výstavní sekce, firemní prezentace, exkurze po pasivních domech v Rakousku a další odborné semináře:

·   Seminář pro veřejnou správu (11. 10. 2007)

·   Seminář Pasivní domy pro odborníky (12. 10. 2007)

·   Seminář Výpočet energetické náročnosti pasivních domů (12. 10. 2007)

Návštěvníci doprovodné výstavy o pasivních domech budou moci na výstavní ploše Pavilonu A shlédnout nabídku výrobků, technologií a služeb dostupných v České republice. Vstup na výstavu je bezplatný, což tradičně ocení i široká laická veřejnost.

Bližší informace včetně aktuálního programu konference a možnosti přihlášení naleznete na internetové stránce konference Pasivní domy 2007 www.2007.pasivnidomy.cz.

Další informace:
Jan Bárta, ředitel

Centrum pasivního domu

Tel.: 511 111 809

Mob.: 732 121 651

Email: jan.barta@pasivnidomy.cz

www.pasivnidomy.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí