zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Termín pro vykázání emisí skleníkových plynů na základě zákona 695/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů

14.02.2007
Ovzduší
Legislativa
Termín pro vykázání emisí skleníkových plynů na základě zákona 695/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů
Na základě platné novely zákona 695/2004 Sb. znovu připomínáme, že od letošního roku došlo ke sjednocení termínů pro zasílání emisního hlášení.

Emisní hlášení zasílá provozovatel narozdíl od minulého roku pouze jednou a to rovnou ověřený ověřovatelem emisí (na základě zákona) na základě formuláře pro vykazování emisí za rok 2006.
Výňatek z novely zákona 695/2004 Sb.:

§ 7

Zjišťování, vykazování a ověřování vykázaného množství emisí

(3) Množství emisí skleníkových plynů ze zařízení za kalendářní rok vykázané podle odstavce 1 a doklady o jeho ověření předloží provozovatel zařízení ministerstvu do 15. března následujícího kalendářního roku; pokud k tomuto dni není množství emisí vykázáno nebo doklady o jeho ověření předloženy, nebo pokud dle dokladů o ověření neodpovídá vykázané množství emisí požadavkům podle odstavce 1, ministerstvo o tom informuje správce rejstříku obchodování s povolenkami podle § 9. Správce rejstříku převod v tomto případě neumožní do doby, dokud provozovatel zařízení ověřením neprokáže, že vykázané množství emisí je v souladu se stanovenými podmínkami.

Formulář sloužící pro vykazování emisí, který byl již dříve provozovatelům a ověřovatelům emisí skleníkových plynů zaslán formou e-mailu je k dispozici ke stažení rovněž v sekci Legislativa stránek MŽP. Jedná se o prakticky stejný formulář jako v loňském roce - pouze titulní list je pozměněný pro větší přehlednost. Provozovatel zasílá poštou k 15. březnu podepsaný ověřovatelem pouze tento titulní list, který obsahuje vykázané množství emisí.
Dále bychom Vás rádi požádali o zaslání celého formuláře v elektronické podobě na adresu emission.trading@env.cz, kde do předmětu prosím uveďte pro naši snadnější orientaci v emailech text: "Emisní hlášení za rok 2006-CZ-0xxx-0x"
(Místo křížků čísla odpovídající platné verzi Vašeho povolení ... prosíme Vás o dodržení této identifikace do předmětu e-mailu pomocí čísla povolení, usnadní nám to vyhledávání mezi stovkami e-mailů.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí