zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prostředky na pokračování sanace ilegální skládky v Libčanech jsou již k dispozici

21.12.2006
Odpady
Geologie
Prostředky na pokračování sanace ilegální skládky v Libčanech jsou již k dispozici

Ministerstvo životního prostředí uzavřelo smlouvu s Královéhradeckým krajem na využití finančních prostředků ve výši 14 miliónů korun určených k odstranění odpadů v obci Libčany, které poskytlo z kapitoly resortu. 

 

Prostředky budou použity na provedení analýzy rizik v souvislosti s neoprávněným užíváním areálu bývalé provozovny společnosti Vertex Libčany a k financování nezbytných opatření pro uložení různých odpadů a nebezpečných látek, které se v areálu nacházejí. Oprávněným orgánem pro nakládání s těmito prostředky je Statutární město Hradec Králové. Čerpání prostředků na uvedené účely je limitováno 31. srpnem 2007.

 

V bývalém průmyslovém areálu se našly desítky různých chemických látek (např. kyanidy, kyseliny, formaldehydy, bróm, apod.), ale také odpadní munice, radioaktivní odpady či znečištěný elektroodpad. Ilegální skládka byla objevena v dubnu 2006 a od té doby na ní probíhají sanační práce, kterým ale hrozilo přerušení z důvodu nedostatku finančních prostředků. Ministr Kalaš při své listopadové návštěvě Libčan přislíbil kraji, městu Hradec Králové a obci Libčany pomoc, aby k přerušení prací dojít nemuselo.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
CHEMELEONI s.r.o.
21
4. 2020
21-22.4.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
22
4. 2020
22.4.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
23
4. 2020
23.4.2020 - Seminář, školení
EA Hotel Populus, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí