zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VW v pololetí téměř ztrojnásobil dodávky elektromobilů, přispěla k tomu i Škoda

27.07.2021
Doprava
Ekologická auta
VW v pololetí téměř ztrojnásobil dodávky elektromobilů, přispěla k tomu i Škoda

Německý automobilový koncern Volkswagen v prvním pololetí téměř ztrojnásobil odbyt elektromobilů ve světě na 170.939 vozů. U koncernové značky Škoda se odbyt elektromobilů zvýšil na 17.697 vozů ze 4955 vozů před rokem. Vyplývá to z údajů, které dnes koncern zveřejnil.

K růstu odbytu elektromobilů z koncernu Volkswagen přispěla zejména poptávka v Evropě. Evropská komise (EK) minulý týden navrhla, aby nová auta od roku 2035 nemohla produkovat žádné emise oxidu uhličitého, upozornila agentura Reuters.

"Naše globální elektrická ofenziva pokračuje solidním tempem a poptávka zákazníků je vysoká," uvedl obchodní ředitel koncernu Volkswagen Christian Dahlheim. "Máme v plánu za letošek poprvé dodat milion aut s alternativním pohonem," dodal. Tento cíl se týká vozů čistě elektrických i hybridních.

V Evropě odbyt elektromobilů z koncernu Volkswagen v prvním pololetí stoupl na více než 128.000 vozů z necelých 50.000 vozů před rokem. V Číně, která je největším automobilovým trhem světa, se více než zdvojnásobil a dosáhl 18.285 vozů. To představuje 10,7 procenta celkového prodeje koncernu.

"Ve třetím čtvrtletí očekáváme výrazný nárůst odbytu elektromobilů v Číně díky rozšířené modelové řadě Volkswagen ID," uvedl Dahlheim.

Automobilka Škoda Auto podle nové firemní strategie plánuje do roku 2030 zvýšit podíl elektromobilů na svém celkovém prodeji v Evropě na 50 až 70 procent ze současných méně než pěti procent. Kvůli tomu chystá nejméně tři další čistě elektrické modely, které budou cenou i velikostí pod modelem Enyaq.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí