zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědec Attenborough po dvou měsících opustil instagram

28.11.2020
Příroda
Přírodovědec Attenborough po dvou měsících opustil instagram

Britský přírodovědec sir David Attenborough opustil po pouhých dvou měsících sociální síť instagram. Po zářijové registraci překonal 94letý popularizátor oboru rekord v rychlosti dosažení jednoho milionu sledovatelů, který do té doby držela americká herečka Jennifer Anistonová.

Ve svém prvním příspěvku v podobě krátkého videa Attenborough vysvětlil, že si zřídil účet na platformě proto, aby podpořil své snažení v boji proti klimatickým změnám. Záchranu planety v něm popsal především jako "komunikační výzvu".

"Vystupoval jsem v rádiu a televizi posledních 60 let, ale poprvé tak činím na instagramu," napsal Attenborough. "Objevuji tento nový druh komunikace, protože svět je, jak všichni víme, v potížích."

"Kontinenty jsou v plamenech. Ledovce tají. Korálové útesy umírají... Seznam se stále rozšiřuje," varoval vědec a průvodce přírodopisnými filmy z produkce BBC.

Účet si Attenborough podle serveru Independent vytvořil zčásti proto, aby zde propagoval svůj nejnovější dokumentární film na internetové televizi Netflix s názvem A Life On Our Planet (Život na naší planetě), jakož i knihu s názvem A Life On Our Planet - My Witness Statement and Vision for the Future (Život na naší planetě - Má svědecká výpověď a vize pro budoucnost).

V popisu účtu sledovaného 6,2 milionu lidí je uvedeno, že již není aktivní. Celkem 27 příspěvků je nicméně nadále přístupných.

Mluvčí Netflixu sdělil zpravodajskému serveru MailOnline, že Attenborough a tvůrci filmu od počátku zamýšleli účet používat jen "po omezenou dobu".

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí