zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Č. Budějovice zvýšily částku na likvidaci černých skládek

19.10.2020
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Č. Budějovice zvýšily částku na likvidaci černých skládek

České Budějovice letos uvolnily na likvidaci černých skládek téměř pět milionu korun. Částku kvůli narůstajícímu počtu míst s odpady navýšily o téměř 100 procent. Původně město počítalo s tím, že za likvidaci černých skládek zaplatí 2,3 milionu korun. Nyní městská rada rozhodla o navýšení částky. ČTK to řekla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová Brůha.

Město každoročně platilo za likvidaci nelegálních skládek téměř 2,5 milionu korun, letos se ale sitace ohledně odpadů zhoršila. "Lidé v karanténě vyvolané šířením covidu-19 a vyhlášenému nouzovému stavu svůj čas věnovali gruntování, což se dá pochopit, ale došlo tím k velkému nárůstu odloženého odpadu kolem separačních hnízd a kontejneřišť. Tam se shromáždilo vše nepotřebné z garáží, sklepů, domů či šatníků," uvedl primátorův náměstek Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).

Doplnil, že v době nouzového stavu byly navíc na čas uzavřeny stabilní i mobilní sběrné dvory. V polovině roku tak byl rozpočet města na černé skládky podle Moravce vyčerpaný.

Nejhorší situace podle něj pravidelně bývá na sídlišti Máj, konkrétně v ulicích V. Volfa, M. Chlajna, N. Frýda, J. Bendy. Dále v oblasti Palackého náměstí, v Rožnově a také v ulici Novohradská nebo U Špačků v Mladém.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí