zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svoz léků vyjde Prahu v příštích dvou letech na 3,86 milionu Kč

21.05.2020
Odpady
Zpětný odběr
Svoz léků vyjde Prahu v příštích dvou letech na 3,86 milionu Kč

Sběr, svoz a likvidaci nepoužitelných léčiv z lékáren v Praze bude v následujících dvou letech obstarávat společnost Aquatest. Město za to zaplatí zhruba 3,86 milionu korun. Zakázku dnes schválili pražští radní. Město zakázku vypsalo na základě krajského plánu odpadového hospodaření a zákona o odpadech.

Současná smlouva na svoz léků s firmou Ecom CZ má skončit sice až letos 20. září, nicméně Praha již vyčerpala nasmlouvaný objem svozu léčiv. Z toho důvodu musela vypsat tendr, jehož výsledek dnes radní schválili. Nová firma začne zakázku plnit od nynějška.

Společnost Aquatest bude podle smlouvy provádět sběr a svoz nepoužitelných léčiv od občanů z lékáren na území Prahy. Následně je bude předávat k odborné likvidaci. Firma podle návrhu smlouvy sveze maximálně 366.000 kilogramů léčiv.

TIP: kam s prošlými léčivy poradí web a aplikace www.KAMsNIM.cz kde naleznete všechny lékárny v ČRvčetně jejich otevírací doby.

Léky jsou zákonem definovány jako nebezpečný odpad. Lékárny jsou od lidí povinné převzít nevyužitá léčiva. Náklady na odstranění, které tak vzniknou lékárně, hradí stát prostřednictvím krajského úřadu, v Praze tedy magistrátu hlavního města.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí