zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kladno vytvoří vizi zlepšení životního prostředí

24.10.2019
Urbánní ekologie
Kladno vytvoří vizi zlepšení životního prostředí

Kladno v mezinárodním projektu vytvoří vizi zlepšení životního prostředí, pomohou i odborníci z Českého vysokého učení technického (ČVUT). Město tak zvýší i šanci na získání evropských dotací na uskutečnění vize. Pětiletý projekt SPARCS zaměřený na zvyšování životního standardu, šetrnou energetickou politiku, zlepšení kvality ovzduší, elektromobilitu a digitalizaci slučuje 31 organizací a zapojilo se do něj sedm států, oznámila dnes ČTK mluvčí města Lucie Steinerová.

"Pokud bude naše vize, vypracovaná v rámci projektu, vyhodnocena jako nejlepší, máme možnost v dalších letech získat prostředky od EU, které by měly pomoct při jejím uvedení v život," uvedl kladenský radní pro rozvoj Lukáš Hanes (ODS). Na vizi se bude podílet tým odborníků z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT (ČVUT UCEEB), které sídlí v Buštěhradu u Kladna.

Název projektu SPARCS je zkráceninou anglického Sustainable energy Positive & zero cARbon CommunitieS (tedy Pozitivně energeticky udržitelné a bezuhlíkové komunity). Ve dvou vedoucích pilotních městech projektu, kterými jsou Espoo ve Finsku a Lipsko v Německu se už nyní budou jednotlivé projekty uskutečňovat. Ostatní zapojená města - Kladno, Maia v Portugalsku, Kifissia v Řecku, Reykjavík na Islandu a Lvov na Ukrajině - během pěti let vytvoří vlastní vizi, uzpůsobenou místním potřebám.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí