zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zástupci MPO a Královstí Kambodže se shodli na spolupráci v oblasti nerostných surovin

12.07.2019
Geologie
Zástupci MPO a Královstí Kambodže se shodli na spolupráci v oblasti nerostných surovin

Bilaterální jednání o spolupráci mezi Českou republikou a Královstvím Kambodže v oblasti průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin se konalo v pátek na MPO. Navazovalo na seminář z 25. června, který byl organizován MPO, Těžební unií ČR a soukromou firmou GET.

Delegaci MPO vedl ředitel Odboru surovinové politiky Pavel Kavina. Kambodžskou delegaci vedl generální ředitel sekce přírodních zdrojů Ministerstva dolů a energetiky Mony Rath. Kambodžská strana ocenila zajímavý program, který byl pro ni během pobytu v ČR připraven.

Česká strana informovala, že ve spolupráci s ZÚ Phnom Penh připravuje v rámci projektu PROPED podnikatelskou misi do Kambodže. Této mise se kromě zástupců MPO a České geologické služby zúčastní členové Těžební unie ČR a České dobývací techniky. Obě delegace diskutovaly o možnosti výměny expertů, lektorů i studentů v obou zemích.

Delegáti se shodli na šesti okruzích spolupráce v sektoru nerostných surovin. Výsledkem bude podpis ,,Protokolu 1. kola pracovní skupiny o spolupráci mezi MPO a MDE v oblasti průzkumu, těžbě i zpracování nerostných surovin".

Kambodžská delegace pobývala v ČR ve dnech 24. - 29. června v rámci projektu MPO Aid for Trade, který po technické stránce zabezpečuje firma GET s.r.o. Kambodžští pracovníci Ministerstva dolů a energetiky navštívili i další centrální orgány (MŽP) a odborné instituce (ČBÚ, ČGS), které mají v gesci ochranu, dobývání a zpracování nerostných surovin. Kambodžská delegace navštívila cementárnu a lom Lafarge a.s. v Čížkovicích, kde měla možnost vidět těžbu a zpracování vápence v praxi.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
28
1. 2020
28.1.2020 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
29
1. 2020
29.1.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occiedental Five
INISOFT s.r.o.
30
1. 2020
30.1.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
6
2. 2020
6.2.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí