zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inspekce nalezla v uzavřené firmě v Chrasti nebezpečné chemikálie

16.04.2019
Chemické látky
Šlendryján
Inspekce nalezla v uzavřené firmě v Chrasti nebezpečné chemikálie

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vyzve insolvenčního správce společnosti KM Plus z Chrasti u Chrudimi, aby vyklidil nebezpečné látky z uzavřeného podniku. Při kontrole na základě podnětu tam inspektoři nalezli nezabezpečené kontejnery a láhve s kyselinami, hydroxidy a provozními náplněmi. Ve firmě jsou uloženy látky dráždivé a zdraví škodlivé s nižší mírou rizika, řekl dnes ČTK ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček.

"V areálu bylo nalezeno pět až deset nádrží o objemu jednoho krychlového metru, plné byly maximálně do poloviny, a také dvě palety s malými baleními. Část látek je stále v originálních obalech, menší množství bylo také rozházené," uvedl Trávníček. Kontrola na místě byla ukončena, nyní si inspekce vyžádala dokumenty k uloženým chemikáliím.

Podle České televize, která na případ upozornila, by měl insolvenční správce objekt zabezpečit a postarat se o nápravu. To by však mohlo být nákladné. "Stát nemůže uvolnit peníze na likvidaci něčeho, co má jiného majitele," uvedl Trávníček.

Firma KM PLus se zabývala výrobou lepidel, tmelů a stáčením chemikálií z větších do menších balení. Vloni policie obžalovala čtyři muže z jejího vedení i dalších společností z poškození zájmů Evropské unie, údajně podvodně získali 16,4 milionu korun. Již předtím finanční úřad vydal na KM Plus zajišťovací příkazy, následkem čehož firma skončila na konci roku 2016 v konkurzu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
8
1. 2020
8.1.2020 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
EKONOX s.r.o.
17
1. 2020
17.1.2020 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
22
1. 2020
22.1.2020 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
22
1. 2020
22.1.2020 - Konference
Business Centrum Rosmarin, Praha
EKONOX s.r.o.
23
1. 2020
23.1.2020 - Seminář, školení
Regionální centrum Olomouc
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí