zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fotosoutěž na téma udržitelných potravin, energie a mobility

09.03.2019
Ekostyl
Energie
Doprava
Fotosoutěž na téma udržitelných potravin, energie a mobility

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) vyzývá Evropany k účasti v nové fotografické soutěži ,,Sustainably Yours" (,,S udržitelným pozdravem")...

Tématem soutěže bude zachycování výzev a příležitostí, které s sebou nesou naše rozhodnutí v oblasti výroby potravin, energie a mobility.

To, jak vyrábíme a spotřebováváme potraviny a energii a to, jak se přemisťuje populace a zboží, má dopad na naše životní prostředí, klima i zdraví. Cílem fotosoutěže agentury EEA ,,Sustainably Yours je proto přimět evropské občany, aby se nad těmito dopady zamysleli. Fotosoutěž tak nabízí možnost ukázat svůj fotografický talent a vyjádřit svůj názor v rámci společenské debaty o tom, jak změnit společnost, aby byla udržitelnější.

Soutěžní fotografie můžete zasílat do 15. května 2019. Týkat by se měly jednoho z následujících témat:

1. Udržitelné potraviny
Dokážete zachytit, jak udržitelné potraviny vypadají, nebo naopak jak nevypadají? Dokážete zachytit jejich produkci a cestu na naše talíře? Jaká existují řešení pro zvýšení udržitelnosti potravinového systému?

2. Udržitelná energie
Energii využíváme ke všemu - od vytápění domácností, výrobu výrobků, cestování až po nabíjení mobilních telefonů. Dokážete zachytit, jak jsme na energii závislí či jak ji umíme vyrábět bez negativních dopadů na životní prostředí a klima? S jakými překážkami se potýkáme?

3. Udržitelná mobilita
Dojíždíme do školy a do práce, jezdíme za rodinou a přáteli, cestujeme na dovolenou, abychom objevili nová místa. Přepravujeme také věci, které konzumujeme. Od kompaktních měst, po účinné motory a čistá paliva - dokážete zachytit výzvy a příležitosti udržitelné mobility?

Soutěže se mohou zúčastnit občané členských zemí EEA a spolupracujících zemí západního Balkánu. Minimální věk účastníků je 18 let. Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit přihlásit, a její pravidla naleznete na stránkách fotosoutěže ,,Sustainably Yours".

Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. Agentura EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti.

Agentura EEA oznámí vítěze všech kategorií v červnu 2019.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí