zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Francie dá 700 milionů eur do výroby baterií pro elektromobily

20.02.2019
Doprava
Ekologická auta
Francie dá 700 milionů eur do výroby baterií pro elektromobily

Francie hodlá během příštích pěti let investovat 700 milionů eur (asi 18 miliard Kč) do projektů na podporu výroby baterií pro elektromobily v Evropě, aby snížila závislost evropských automobilek na nyní dominantní asijské konkurenci. Oznámil to dnes prezident Emmanuel Macron.

V projevu na půdě Mezinárodní organizace výrobců automobilů (OICA) představil svou strategii pomoci francouzskému automobilovému průmyslu obstát na poli elektromobility v konkurenci s asijskými a americkými společnostmi. Francie tak následuje Německo, které v listopadu na tyto účely vyčlenilo jednu miliardu eur.

Macron uvedl, že v rámci francouzsko-německé iniciativy budou vybudovány dva závody na výrobu baterií, v každé zemi jeden. Jeho plány zahrnují také podporu výstavby sítě nabíjecích stanic pro elektromobily, podporu prodejů elektromobilů i nákupů těchto vozů ze strany vlády.

I když některé automobilky baterie montují, větší výroba Evropě chybí. V současné době v této sféře ve světě dominuje hrstka firem včetně čínské CATL a korejských LG Chem a Samsung, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí