zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim připravuje systém zpětného využití odložených věcí

07.10.2018
Obec, město
Odpady
Recyklace
Chrudim připravuje systém zpětného využití odložených věcí

Chrudim od začátku příštího roku zprovozní ve sběrném dvoře takzvané reuse centrum, kam budou moci lidé odložit použité věci a jiní si je za malý poplatek zase vzít pro vlastní využití. Cílem je snížit množství odpadu, který by jinak skončil na skládce. Do konce letošního října město spustí také webovou stránku, s jejíž pomocí bude možné si použité věci předávat mezi zájemci i mimo sběrný dvůr, řekl dnes novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED).

"Tento portál Nevyhazujto bude soustřeďovat věci, které na něj lidi budou moci pověsit, v podstatě takový webový bazar s chrudimskou příslušností," uvedl Řezníček.

Pro využití webu se bude muset zájemce zaregistrovat. Za věci poskytnuté prostřednictvím internetu se nebude platit. Portál bude zatím zkušebně fungovat jeden rok.

Chrudim se při zřizování reuse centra inspirovala v Brně. Lidé za použité věci budou platit malé částky od několika korun do několika stokorun. Vybrané peníze chce chrudimská radnice použít na podporu útulku pro psy a kočky.

Sběr a zpětné využití použitých věcí z domácností zavedlo v Pardubickém kraji už Vysoké Mýto. Předtím se ve sběrném dvoře prodávaly některé předměty při bleších trzích. Utržené peníze slouží pro úpravu městské zeleně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí