zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky k hodnocení udržitelného rozvoje měst a regionů

30.01.2017
Urbánní ekologie
Novinky k hodnocení udržitelného rozvoje měst a regionů

Místní Agenda 21 (MA21) je progresivní metodou a nástrojem řízení kvality veřejné správy. Pomáhá městům, obcím a krajům k praktickému uplatnění principů udržitelného rozvoje na místní a regionální úrovni. Má za cíl ve spolupráci s veřejností a místními partnery dbát na kvalitu rozvoje daného místa a zlepšovat a zefektivňovat služby, které úřad svým občanům poskytuje.

- Připravili jsme pro Vás přehlednou publikaci k MA21 se základními informacemi k jednotlivým kategoriím i kritériím. Prohlédněte či zdarma stáhněte ZDE.

- Vznikla aktualizovaná Metodika hodnocení udržitelných měst - je podrobným manuálem pro všechny municipality, které chtějí kvalifikovaně měřit svůj postup směrem ke kvalitě života a udržitelnosti. Prohlédněte či zdarma stáhněte ZDE.

- Nová města zpracovala sebehodnotící audity udržitelného rozvoje - dle výše uvedené metodiky a její sady návodných otázek a konkrétních indikátorů zmapovalo nově 11 míst aktuální stav i trendy ve vybraných oblastech: Veřejná správa a územní rozvoj, Životní prostředí, Udržitelná spotřeba a výroba, Doprava a mobilita, Zdraví, Místní ekonomika, Vzdělávání a výchova, Kultura a volný čas, Sociální prostředí, Globální odpovědnost. Audity byly oponovány schválenými experty, více k tématu ZDE

- 29 míst má zpracován Profil MA21 - nástroj k porovnání aktivit a stavu pokročilých měst, obcí a regionů v rámci této metody.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí