zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Klobouky: Vznikla řídící skupina pro fair trade a nový obchůdek

15.01.2017
Zemědělství
Biopotraviny
Val. Klobouky: Vznikla řídící skupina pro fair trade a nový obchůdek

Povidla, marmelády a pomazánky, ale také špaldové buchty, malinové řezy z domácích vajíček nebo výtečné palačinky se ocitly na společném menu návštěvníků sobotní Férové snídaně, která probíhala ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru. Příležitost ochutnat fairtradovou kávu nebo čaj a podělit se o vlastní výrobky z lokálních surovin využilo sedm desítek návštěvníků, kteří navzdory deštivému počasí vytvořili v improvizované kavárně velmi milou atmosféru. Snídaňový piknik se přitom stal místem podpisu dohody o vzniku řídící skupiny pro fair trade ve Valašských Kloboukách a byl také prvním otevíracím dnem nového obchůdku s těmito produkty.

,,Princip fair trade je stejný jako podpora místní produkce, kdy jde rovněž o podporu místních lidí a koupi výrobků vysoké kvality oproti laciným marketovým náhražkám. Přitom by mělo platit, že co lze vyrobit či vypěstovat u nás, měli bychom nakupovat od místních prodejců, a co zde vypěstovat nelze, tak kupovat ze systému spravedlivého obchodu," uvedla Eliška Olšáková, starostka Zdravého města Valašské Klobouky.

Přímo během snídaně podepsali zástupci města, Gymnázia Valašské Klobouky a Valašskoklobouckého podnikatelského centra dohodu u vzniku řídící skupiny na podporu férového obchodu ve Valašských Kloboukách. Jejím cílem bude dosažení certifikace na fairtradové město. V současné době je u nás 9 takových měst, z toho 2 ve Zlínském kraji.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Institut Cirkulární Ekonomiky
29
6. 2020
29.6.2020 - Ostatní akce
https://www.ciraa.eu/event/cirkularni-ekonomika-ve-stavebnictvi/#tickets
1
10. 2020
1.10.2020 - Seminář, školení
hotel Hesperia
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí