zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Královéhradeckém kraji třídí odpad opět nejlépe Malá Úpa

22.05.2016
Odpady
 V Královéhradeckém kraji třídí odpad opět nejlépe Malá Úpa

Odpady v Královéhradeckém kraji nejlépe sbírá a třídí krkonošská Malá Úpa. Obec, která má asi 150 obyvatel, zvítězila v desátém ročníku krajské soutěže Čistá obec 2015 a obhájila prvenství z let 2014 a 2013. Malá Úpa zvítězila i v kategorii obcí do 300 obyvatel. Mezi obcemi a městy do 2000 obyvatel získala první místo Pec pod Sněžkou, v kategorii měst nad 2000 obyvatel vyhrála Solnice na Rychnovsku. ČTK o tom dnes informovala obalová společnost Eko-Kom, která je organizátorem soutěže.

"Pracujeme na úpravě sběrného místa, zavedení polopodzemních kontejnerů a sběrných domečků. Snažíme se o osvětu třídění odpadu, přidali jsme do obce jedno sběrné hnízdo a snížili jsme poplatky za sběr tříděného odpadu podnikatelům," uvedl starosta Malé Úpy Karel Engliš.

Soutěže, v níž se hodnotí výtěžnost a efektivita sběru jednotlivých odpadů, se v kraji zúčastnilo 428 obcí a měst. Kritérii hodnocení jsou i sběr nebezpečných odpadů, bioodpadů a zapojení do systémů zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí