zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA stabilizuje "Pokyny" k registraci podle nařízení REACH

13.04.2016
Chemické látky
ECHA stabilizuje  Pokyny  k registraci podle nařízení REACH

ECHA uplatní od 31. května 2016 dvouleté "Moratorium" na aktualizaci většiny "Pokynů" vydaných na pomoc uživatelům/registrantům při zavádění nařízení REACH. To se týká jakéhokoliv "Pokynu", který vysvětluje požadavky týkající se nařízení REACH. Smyslem zastavení aktualizací je poskytnout budoucím registrantům (v roce 2018) dostatečně dlouhé nerušené období stability na přípravu a jednání ve fóru/fórech pro výměnu informací o látce (SIEF -- Substance Information Exchange Forum).

"Pokyny" budou aktualizovány pouze ve výjimečných případech, např. bude--li modifikována legislativa REACH nebo aktualizovány IT nástroje.

Nicméně ECHA si uvědomuje, že některé části "Pokynů" vztahující se k registraci (samotné Pokyny o registraci a Pokyny o sdílení údajů) budou předmětem konzultací ještě v období do 31. 05. 2016. Další aktualizace konkrétních dokumentů budou provedeny ECHA v době před vyhlášením "Moratoria".

Návrhy aktualizací ECHA "Pokynů", jejichž veřejná konzultace se zúčastněnými stranami v současné době probíhá, je možné nalézt na webové stránce ECHA "pokračující konzultace". Další návrhy aktualizací budou na tuto adresu přidávány po jejich zpracování a zahájení konzultací.

Další informace

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí