zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Časový interval pro provádění zkoušek těsnosti podle vodního zákona

15.12.2015
Voda
Havárie
Časový interval pro provádění zkoušek těsnosti podle vodního zákona

Dotaz:

Jak často provádět a jak počítat interval pro provádění zkoušek těsnosti podle § 39 odst. 4 písm. d) vodního zákona?

Odpověď:

V § 39 odst. 4 písm. d) vodního zákona je zakotvena povinnost nejméně jednou za 5 let, pokud není technickou normou nebo výrobcem stanovena lhůta kratší... provádět zkoušku těsnosti. Z uvedeného je zřejmé, že 5letý interval je hraniční maximální dobou pro provedení zkoušek těsnosti. Při počítání lhůty je třeba vycházet z data poslední provedené zkoušky (tzn. pokud byla zkouška vykonána například 22.8.2015, pak tato platí do 21.8.2020).

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí