zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace o výsledcích dotazníkového šetření k nařízení REACH se zaměřením na malé a střední podniky

26.11.2015
Chemické látky
Informace o výsledcích dotazníkového šetření k nařízení REACH se zaměřením na malé a střední podniky

Výsledky a hlavní zjištěné výstupy dotazníkového šetření, které realizovalo MPO ve spolupráci s SCHP ČR.

Nařízení REACH ukládá výrobcům a dovozcům chemických látek povinnost registrovat chemické látky, pokud jsou vyráběny nebo dováženy v množství >= 1 t/rok. Registrační proces je rozdělen do tří časových fází a poslední fáze registrace pro množství od 1 do 100 t/rok je stanovena k 31. 5. 2018 a bude se týkat zejména malých a středních podniků (MSP).

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu České republiky realizovalo dotazníkové šetření k nařízení REACH se zaměřením na malé a střední podniky (MSP) v souvislosti s registračním termínem v roce 2018. Cílem bylo identifikovat problémové oblasti v procesu registrace chemických látek v segmentu MSP a získat tak konkrétní podněty pro realizaci dalších podpůrných aktivit v období 2016 až 2017.

Výsledky dotazníkového šetření budou poskytnuty MŽP i Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA) a zároveň budou využity ke konkrétním podpůrným aktivitám organizovaným MPO v letech 2016 a 2017. O těchto konkrétních projektech vás budeme dále informovat.

Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili do dotazníkového šetření, za poskytnuté informace a čas, který vyplnění dotazníku věnovali.

Hlavní zjištěné výstupy a výsledky dotazníkového šetření jsou uvedeny v přílohách.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí