zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šternberk: Projekt ZmapujTo.cz ve městě

04.11.2015
Urbánní ekologie
Šternberk: Projekt ZmapujTo.cz ve městě

Šternberk je od začátku března registrován na www.ZmapujTo.cz. Toto je aplikace určená pro obce, jejich občany a návštěvníky, která usnadňuje hlášení různých závad či nepořádku na území obce. Díky mobilní aplikaci ZmapujTo má každý občan možnost jednoduchým a rychlým způsobem upozornit obec na jakoukoli závadu či zaslat podnět. Aplikace umožňuje, aby občan odeslal fotografii konkrétního problému a současně zaslal i jeho přesnou polohu, případně komentář.

Hlášení jsou ukládána na zabezpečený a zálohovaný server, zpracovávána a průběžně předávána obci včetně geografické lokalizace, fotografie a případného komentáře odesílatele. Po obdržení hlášení je ze serveru automaticky odeslán e-mail odpovědným úředníkům.

Aplikace ZmapujTo funguje již druhým rokem ve více než 200 městech a obcích.


zmapujto

"Střípky dobré praxe" nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí