zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řecko: Ostrov Leros

11.10.2015
Ekologická dovolená, cestování
Řecko: Ostrov Leros

Leros, Řecko

Až 71 kilometrovým pobřežím se může pyšnit tradiční řecký ostrov Leros. Téměř panenskou přírodu a nádherné moře si chválí potápěči z celého světa. Půvabné úzké uličky, lemované pouličními kavárnami a stánky mají svůj nepřekonatelný šarm. Pokud chcete zažít typické středomořské Řecko, zde máte možnost a to hlavně ve výše položených vesničkách, kde autentičnost narůstá.

Nechybí ani malebné písečné a oblázkové pláže, bez kterých by tato lokalita v nabídcecestovních kanceláří neměla co dělat. Nejznámější pláží je Alinda. Dvoukilometrový pás písečno-oblázkové pláže s vodními sporty, slunečníky a lehátky. Pokud dáváte raději přednost zlatému písku, volte pláž Gurna. Na pobřeží je pestrá nabídka vodních sportů od potápění, šnorchlování až po windsurfing.

Lokalita je vhodná spíše pro milovníky lidu, kdy vám ve večerních hodinách postačí posezení v nějaké taverně. Za zábavou ale můžete vyrazit do nedalekého Agia Marina. Na oplátku si naLerosu budete moci vychutnat prvotřídní řecké speciality, připravované z čerstvých surovin a zejména z plodů moře. Taveren a restaurací nabízí ostrov Leros dostatečné množství.

ZDROJ: www.extradovolena.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí